Sweet, sweet home

Nie jest sztuką zrobienie wielkiego remontu. Sukces tkwi w szczegółach. Co z tego, że mamy nową tapetę, meble, firany. Zawsze w ukryciu podziwiałam moją mamę za wyczucie smaku. Sposób w jaki wybiera dodatki, komponuje ze sobą różne przedmioty – to prawdziwy kunszt. 
Mam przyjemność podzielenia się z Wami zdjęcia z mojego domu rodzinnego. Chociaż teraz sama urządzam swoje mieszkanie, to nie da się ukryć – to miejsce jest dla mnie wzorem. Zapewne w najbliższym czasie podzielę, się z Wami również zdjęciami mojego mieszkania. 
Ale najpierw kilka rad, jak upiększyć nasze cztery kąty :
* Mieszkanie/dom musi tworzyć jedną, harmonijną całość. Pomieszczenia muszą tworzyć ze sobą całość, wtedy efekt końcowy będzie naprawdę zadowalający. Skup się na jednym stylu, kolorystyce. Czasem mniej znaczy więcej.
*Nie wymieniaj od razu wszystkich mebli. Zastanów się, może są meble, które możesz przemalować bądź zmodernizować. Stary stół może przybrać inny wygląd jak pomalujesz do np. na biało.
* Nie zapominaj o dodatkach, to one nadadzą klimat pomieszczeniu. Wiem, że utrudniają sprzątanie, ale warto się poświęcić:)
* Nadaj osobisty charakter mieszkaniu. Fotografie są tu strzałem w dziesiątkę. Nie dość, że ładnie się prezentują, to mogą być dodatkową atrakcją, gdy będziemy przyjmować gości. Zdjęcia zawsze przykuwają naszą uwagę. Dodatkowo fajnym akcentem są tablice kredowe. Świetnie wyglądają, a poza tym możemy na nich notować sprawy,które musimy wykonać.
* Nie da się ukryć jasne kolory powiększają pomieszczenie. Jeśli masz małe mieszkanie bądź słabo nasłonecznione nie radzę rzucać się na ciemne barwy. Nie musi być biało, możesz postawić na odcienie szarości bądź beżu.
A teraz czas na obiecane zdjęcia:

 Chyba już wspominałam, że mama cały czas się śmieje? 🙂


Nawet Fado załapał się na zdjęcie.
Wszystkie zdjęcia autorstwa: http://dreamsphoto.pl/

4 myśli nt. „Sweet, sweet home

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.