Sisters About ideas – farba tablicowa DIY

Kochani, już kiedyś wspominałam, że bardzo podoba mi się cała ściana pomalowana farbą tablicową. Jeszcze nie zdecydowałam się na tak odważny krok, ale postanowiłam przemalować kilka przedmiotów. 

Swoją farbę zamówiłam na allegro za niecałe 20zł. Pomalowałam doniczkę, tacę/talerz, kubek, metalowe pudełko, wieczka od słoików. Zobaczcie efekty mojej pracy:

W roli głównej drewniana doniczka. Pomalowałam ją tak, aby na froncie widniała tablicowa etykietka. 

Bardzo spodobał mi się pomysł z farbą tablicową na kubkach. Nie tylko zmienił się wygląd nudnych, białych kubków, ale też kawa jest bardziej bezpieczna. Mąż już się nie pomyli i nie wypije mojej 🙂

Wyprowadzając się z domu pozbierałam metalowe puszki ( jeju, ale to zabrzmiało 😀 ). Niestety nie pasują mi kolorystycznie ( co tam, że siedzą w szafce, ale tam też musi być wszystko pod kontrolą!). Przemalowane wyglądają o wiele lepiej, a poza tym, teraz nie będzie problemu z „pokaż kotku co masz w środku” i od razu będę wiedziała z jaką herbatą mam do czynienia.

Tacka/talerzyk fajnie będzie wyglądać jako ekspozycja serów, gdy przyjdą goście. Śniadanie do łóżka z jakimś miłym napisem również będzie mile widziane:)

Prosty pomysł na słoiki. Możecie napisać na wieczkach datę albo jaki rodzaj makaronu jest wewnątrz. Póki co, ja umieściłam w nich świeczki, które wylegiwały się w szafie w nieładzie.

A! I oczywiście gwiazda numer 1. Mój kot, który chyba uważa, że zdjęcia bez niego są takie beznadziejne…

Aby bardziej precyzyjnie wykonać napis, możecie użyć markera kredowego. Widziałam takie na allegro 🙂

26 myśli nt. „Sisters About ideas – farba tablicowa DIY

  1. Sisters about

   Wycierałam powierzchnię mokrą szmatką i ścierała się wyłącznie kreda. Natomiast pierwszy kubek nie wyszedł mi taki jak chciałam, więc potrzymałam go trochę w gorącej wodzie i farba zeszła bez zarzutu. Kubek był malowany tylko raz,a zaleca się min. dwukrotne pokrycie farbą, więc nie wiem od czego to zależy. W każdym razie do zmywarki bym go nie włożyła:)

   Odpowiedz
 1. Jo JoConcept

  świetne pomysły, ja bym nią pomalowała wieczka od pudełeczek z przyprawami. Mam papierowe naklejki, ale one się zupełnie nie sprawdzają. I podkładki z imionami też bardzo ciekawe… 🙂
  Pozdrowienia

  Odpowiedz
 2. Małgorzata Rita

  Bardzo fajny pomysł aczkolwiek ja marzę o ściance w przedpokoju pomalowanej od 0,5m od podłogi i 0,5m od sufitu farbą tablicową + lustro, niestety chwilowo zostaje w planach

  Odpowiedz
 3. Anonimowy

  Świetny pomysł 🙂 Do pomalowania kubków używałaś zwykłej farby tablicowej, czy takiej, przeznaczonej do szkła i porcelany?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.