Włoskie wspomnienia cz. 1

Witajcie kochani!:-)
Czas powrócić do obowiązków, pracy i blogowania. Urlop zakończony! Niesamowicie ciężko podkręcić tempo po wakacjach. Chociaż czas spędzaliśmy aktywnie (co odbiło się na naszych bolących stopach), to leniwe wieczory z makaronem na talerzu są niezastąpione. 
Zwiedziliśmy Rzym wraz z Watykanem, nadmorskie miejscowości Anzio i Ostia oraz Sienę. Chociaż początkowo mieliśmy zawitać do Neapolu, to po namowie znajomych zdecydowaliśmy się na Sienę. 
Rzym nas oczarował! Chociaż dawno temu miałam okazję zwiedzić Wieczne Miasto, to fajnie było odświeżyć wspomnienia. Zdecydowanie Rzym jest najpiękniejszy. Według mnie powala bardziej niżeli Florencja czy Mediolan. 
Siena natomiast bardzo miło nas zaskoczyła. Cudowne miasto, świetna zabudowa z pięknymi widokami. Warto było zmienić kierunek i pojechać właśnie tutaj. 
Jak dobrze wiecie, uwielbiam Italię i praktycznie wszystko co się z nią wiąże. Jedzenie jest tam na medal, a do tego bajeczne lody. Mieliśmy z mężem szczęście, bo nieopodal naszego zakwaterowania mieściła się lodziarnia z najlepszymi lodami w całym Rzymie. Rezultat był taki, że każdego dnia po śniadaniu i tuż przed pójściem spać raczyliśmy się przeróżnymi smakami lodów.
To co nas zaskoczyło, to pogoda. Domyślaliśmy się, że będzie ciepło, ale nie aż tak! Po prostu UPAŁ 🙂 
A teraz zapraszam Was na małą relację z tego wyjazdu. 
Nie zapomnijcie do nas zawitać także w czwartek, bo wtedy na blogu rusza KONKURS 🙂
Buziaki!
Marcelina

27 myśli nt. „Włoskie wspomnienia cz. 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.