Jak sobie radzę z porządkiem

Półki w księgarniach uginają się od poradników, które w około 300 stronach tłumaczą nam jak robić porządki. Niektóre z nich idą o krok dalej i podsuwają nawet rady jak zrobić, żeby ten wyczekany porządek utrzymać. To samo zobaczyć możemy spotkać w telewizji.

To dość dziwne, bo personalnie spotykam się z innym scenariuszem. Znajomi i nieznajomi wypytują mnie jak sobie radzę z porządkiem. Jak nie wiecie, to teraz Wam powiem: wysprzątane na błysk mieszkanie to syndrom nieszczęśliwego życia. Dobrze radzę, rozejrzyjcie się w prawo, w lewo, spójrzcie na podłogę. Czysto? No to źle! Zróbcie coś…nie wiem, może okruszki na blacie i kilka kropli rozlanego soku na podłodze załatwi sprawę?

Szczerze? Chcecie wiedzieć jak żyje mi się w takiej sterylnej czystości? Krótko. Zdecydowanie za krótko. Ale mam na to sposób. Jak posprzątam chatę z góry na dół, od sufitu aż po podłogę to pędzę po aparat i robię zdjęcia. Duuuużo zdjęć, aby mieć co wspominać przez najbliższe dni.

Potem idzie szybko. Sami zobaczcie, biała kuchnia lśni…A ja włączam włoską muzykę, wyciągam oliwę z oliwek, pomidory, makaron, oliwki, zrywam świeże listki bazylii (jeśli bazylia nie jest zasuszona). Po chwili moje białe kafle moczą się od sosu pomidorowego, a szafki ociekają rozlaną oliwą. Uwielbiam to!

Ale, żeby nie było – pokornie łapię później za szmatę i wycieram. Może kuchnia nie lśni jak na początku, ale to nic straconego, za tydzień nowe rozdanie, nowe sprzątanie, nowe lśnienie. A póki co- beztroskie życie!

Dajcie koniecznie znać jak kwestia sprzątania wygląda u Was! Lubicie tańczyć z mopem po mieszkaniu czy wystrzegacie się odkurzacza jak wroga? Staracie się utrzymać czystość, a może nie zwracacie na to uwagi? Jak Wasi domownicy zapatrują się na czystość w Waszych domach? 

11 myśli nt. „Jak sobie radzę z porządkiem

 1. Małgosia domwkadrze

  Ja lubię mięc porządek:) różnie z tym bywa, ale staram się raz dziennie poświecić kilka minut na odkladanie rzeczy na miejsce i tym sposobem nie muszę poświecać jednego dnia na sprzatanie. Dobrze mi z tym:)

  Odpowiedz
 2. Biała Sowa

  Też lubię porządek 🙂
  W kuchni wiadomo brudzi się błyskawicznie, ale jak jest zadbana kuchnia to wystarczy niewiele i wraca do pierwotnego stanu 🙂
  Twoja jest śliczna.
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 3. Paula

  Jak widzę, że się coś wylało, to ścieram; jak mam okruszki i kurz na podłodze, to łapię za odkurzacz; jak zjem, to naczynia lecą do zmywarki; jak coś zużyję, to opakowanie wyrzucam; jak skończę czytać książkę, to odkładam na półkę. A, i jeszcze wycieram baterię i zlew, gdy się zachlapią, żeby później nie użerać się z kamieniem, a jak się nabłoci w korytarzu, to łapię za mopa. I znam osoby, które twierdzą, że nie mam życia, bo tylko sprzątam, a one sobie na luzie brudzą, a raz w tygodniu robią porządki. Tylko mi ogarnianie domu zajmuje kilkanaście minut dziennie (no dobra, czasem jeszcze o kilkanaście więcej), a one spędzają pół soboty, żeby odgruzować przestrzeń z nagromadzonego przez tydzień wszystkiego. To ja już wolę mój brak życia i spokojne soboty! 😉
  PS. Ten wózeczek, to z Biedry? Oglądałam ostatnio i w końcu nie wzięłam, a jeśli to ten, to u Ciebie wygląda świetnie!

  Odpowiedz
  1. Sisters About Autor wpisu

   Paula, tu się zgodzę…jesli pewnych rzeczy nie robi się regularnie to później jest jeszcze gorzej. I to się tyczy nie tylko sprzątania 🙂

   A co do wózka, to jest z IKEA 😀 Ale widziałam ostatnio, że w Biedrze pojawiły się niemal identyczne :O

   Odpowiedz
 4. King

  Niestety jak się ma męża (takiego jak ja) to kuchnia za długo nie lśni. Lubię sobie bałaganić… a tak serio to Twoja kuchnia prezentuje się świetnie. Pozdrawiam serdecznie!

  Odpowiedz
 5. Anqua

  Ja chyba muszę pozbyć się wielu rzeczy, żeby porządek się utrzymywał. Nie mówię tu tylko o kuchni ale również o moim pokoju. Zagracony rzeczami, ciężko posprzątać…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.