Pokoje gościnne – METAMORFOZA

garderoba

Zapewne dobrze wiecie, że minimalistką nie jestem. Lubię zakupy i gdy zobaczę ładną rzecz to wiem, że muszę ją mieć. Nie lubię również pozbywać się ubrań, bibelotów, mebli…w przeciwieństwie do Marceliny, której przychodzi to z niebywałą lekkością 🙂  Przez krótki czas z mężem mieszkaliśmy w kawalerce…wyobraźcie sobie jak było mi ciężko 🙂 Dobrze, że wtedy nie było bibelotów na wyciągnięcie ręki, bo nie wiem jak bym sobie poradziła.Później było lepiej, bo przeprowadziliśmy się do mieszkania, gdzie do dyspozycji mieliśmy 3 pokoje. Ale to dalej nie było to…

Planując budowę wiedziałam, że dom musi być przestronny i wygodny. Przez pierwsze lata było w porządku, ale z biegiem czasu wiedziałam, że potrzebuję zmian. Po wyprowadzce Marceliny, zrobiłam remont w jej pokoju, który stał się małym biurem (KLIK). To jednak nie rozwiązywało wszystkich problemów. Dalej brakowało mi miejsca. Chociaż na piętrze są jeszcze dwa pokoje gościnne, to skłamałabym mówiąc, że były funkcjonalne.

Kilka miesięcy temu zdecydowałam się na metamorfozę sypialni. Tutaj możecie przypomnieć sobie jak wygląda teraz (KLIK), a tu (KLIK) jak było kiedyś. Przyznam szczerze, że meble były w idealnym stanie, więc nie chciałam się ich pozbyć. Wpadłam na pomysł zrobienia remontu w dwóch pokojach gościnnych i tam umieścić meble ze starej sypialni. Oprócz tego, przemalowałam ściany na biało i zmieniłam podłogę – z wykładziny na panele.

Jedno pomieszczenie dalej pozostało pokojem gościnnym, a drugie przeobraziło się w garderobę. Z garderoby cieszę się najbardziej. Teraz mam miejsce, aby swobodnie poupychać ubrania spoza sezonu czy nadwyżkę ręczników, pościeli etc. To też doskonałe miejsce, aby spokojnie rozłożyć deskę do prasowania.

Cieszę się, że meble dostały nowe życie i dalej nam służą. Co sądzicie o takiej zmianie? Co robicie ze starymi meblami? Pozbywacie się ich na dobre, czy jednak szukacie dla nich nowego miejsca w Waszym domu? Ściskam mocno!

garderoba

garderoba

pokój gościnny

pokój gościnny

pokój gościnny

pokój gościnny

pokój gościnny

7 myśli nt. „Pokoje gościnne – METAMORFOZA

 1. Ritmo

  Świetnie pokój wygląda. Ja starych mebli nigdy się nie pozbywam, bo zawsze można coś z nimi jeszcze zrobić. Wystarczy pomysłowość, miłość do DiY i… czasem cuda wychodzą:)
  Pozdrawiam!

  Odpowiedz
 2. studioswiatla.pl

  Pokoje jak marzenie. Sama posiadam nieco wolnej przestrzeni na poddaszu i może właśnie przeznaczę ją na pokoje dla znajomych, w razie gdyby wpadli z wizytą:)
  Na pewno mam świetny wzór do naśladowania:).

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.