W Walentynki zapraszam Was do sypialni

Dzisiaj piszę do Was z sypialni. I jak tak na nią patrzę to od razu chodzi mi po głowie temat ciepła. Temperatura w pokoju często jest punktem spornym w domach. Podobnie jest u nas, ale o tym za chwilę. 

Ten, kto mnie zna wie, że nie zaliczam się do osób ciepłolubnych. Jako dziecko mieszkałam z rodzicami w domu moich dziadków. Dom był duży, a co za tym idzie-ciężko było go ogrzać. Pamiętam jak mama każdej nocy wrzucała mi termofor pod pierzynę, aby zrobiło się chociaż trochę cieplej. Dwadzieścia lat później zamieszkaliśmy z mężem w bloku. I tu sytuacja się odmieniła. Centralne ogrzewanie nad którym panowała wyłącznie spółdzielnia nie było dla mnie dobre. Wciąż było mi za gorąco. Dodatkowo, często nękały mnie przeziębienia czy zakłócony sen przez wysoką temperaturę nocą.

Aż wreszcie z całą rodziną przeprowadziliśmy się do domu. Historia trochę zatoczyła koło, bo znowu mam do czynienia z dużą powierzchnią, którą cieżko ogrzać. Dla mnie idealne warunki do egzystencji. I tu pojawia się problem, bo mój mąż jest ciepłolubny do potęgi ( już wiecie po kim Marcelina kocha upały:)). Żeby nie było, że funduję mężowi domowe iglo, wybieram cieplejsze pościele. Ja mogę swobodnie się odkryć, a mężowi jest ciepło, gdy przykrywa się np. flanelową pościelą.

Jak widzicie, małżeństwo to nie jest prosta sprawa. Czasem trzeba sobie radzić z takimi różnicami 🙂 Jestem ciekawa jak to wygląda w Waszych domach. Lubicie ciepło czy wolicie niższe temperatury? A jak z Waszą drugą połówką? Zapraszam Was do oglądania zdjęć z sypialni (w której pojawiły się nowości) a także do komentowania! Ściskam!

6 myśli nt. „W Walentynki zapraszam Was do sypialni

 1. Beata

  Bardzo przyjemna sypialnia. Zainteresowała mnie lampa podłogowa stojąca przy łóżku – czy to jest srebrna lampa z Ikei przemalowana na czarno? Jeśli tak, to w jaki sposób malowałaś? Pozdrawiam. Beata.

  Odpowiedz
 2. Axitech

  Przepięknie, ciepło, jasno i przytulnie. Od samego patrzenia na fotografie robi się wręcz cieplej. 🙂
  Pytanie tylko co to za piękna roślinka w białej donicy o uroczych zielonych, okrągłych listkach? 🙂

  Odpowiedz
 3. Biała Sowa

  Ja lubię klimat umiarkowany, ale w sypialni zdecydowanie wolę nieco chłodniejszego powietrza 🙂
  Faktycznie pościel jest rozwiązaniem.
  Świetne oświetlenie lustra.
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.