Aranżacja pokoju dla dzieci

Rodzice Karola (prawie 4 lata) oraz Mikołaja (ponad roczek) od pewnego czasu planowali totalną metamorfozę pokoju dziecięcego. Dla większego komfortu, zamienili się pokojami. Pokój dziecięcy zrobili w dawnej sypialni, a sypialnię przenieśli do mniejszego, wcześniej dziecięcego pokoju.

Ale to dopiero początek tej metamorfozy. Zmieniło się wszystko: kolorystyka, układ, meble. Rodzicom od początku zależało, aby pokój był z mocnym akcentem kolorystycznym. Wybór padł na niebieski. Możecie pomyśleć, że to banalne rozwiązanie…ale nie w tym przypadku. Oprócz niebieskiego, który gra główne skrzypce, w pokoju jest dużo bieli z szarymi i czarnymi akcentami, co dodaje wnętrzu charakteru.

Efektem „wow” jest tu niewątpliwie tapeta w gwiazdy (znajdziecie ją tutaj: tapetuj.pl KLIK).Nie wiem czy tylko ja mam takiego bzika na punkcie tapet, ale wręcz uwielbiam, gdy jedna ze ścian w pokoju jest pokryta ciekawym wzorem. Do tego rozkładane, białe łóżko, bo niebawem młodszy syn „wyprowadzi się” na stałe od rodziców. W pokoju chłopców pojawiły się także modne meble z miejscem na przechowywanie oraz rysowanie. Całość została uzupełniona o geometryczny dywan oraz grafikami, które spersonalizowały wnętrze. Dodatkowo, półki na ścianach, na których zarówno Mikołaj jak i Karol mogę eksponować swoje najlepsze książeczki.

Jak możecie zobaczyć, w pokoju jest sporo zabawek, które mimo wszystko znalazły swoje miejsce i dzięki temu widać, że pokój „żyje”.

Jestem ciekawa jak Wam się podoba dziecięcy pokój. Jak aranżacje pokoju dla córki czy syna wyglądają w Waszych domach? Wolicie stonowane wnętrza czy może lubicie jak jest kolorowo? A może to dzieci mają główny wpływ na wystrój ich pokoju?

Wybrałam dla Was kilka wzorów tapet, które wpadły mi w oko. Na ten moment mogę Wam zdradzić, że jeden z poniższych wzorów za jakiś czas również pojawi się w naszym projekcie 🙂 A wszystkie tapety (i wiele jeszcze innych) znajdziecie na stronie tapetuj.pl.

10 myśli nt. „Aranżacja pokoju dla dzieci

  1. Kasia KlinikaDIY

    Bardzo fajny pomysł z obrazkami Karola I Mikołaja :). Całość prezentuje się ładnie i czysto. Szczególnie biorąc pod uwagę, że to pokój dzieciaków. Jedna z wybranych przez Ciebie tapet już u mnie znalazła miejsce :).

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.