Szafa na wymiar – jak i gdzie zaprojektować idealny mebel

Przedpokój na specjalne życzenie

Wykończenie naszego przedpokoju nie należało do prostych. Pomieszczenie jest dość małe. Poza tym, musiało zgrać się z resztą mieszkania. Z naszego przedpokoju wchodzimy nie tylko do łazienki, ale też do salonu, połączonego z kuchnią, jadalnią i kącikiem biurowym. I jeszcze jedna, ważna kwestia. Przedpokój skrywa pewne elementy, które za wszelką cenę chcieliśmy ukryć. Czy udało się sprostać wszystkim wymaganiom? Zobaczcie sami.

Aranżacja 

Wiedziałam, że całość musi być spójna, ale to nie oznaczało, że nie mogłam trochę poszaleć. Na jednej ze ścian położyliśmy niebanalną tapetę, a rurki z gazem przemalowałam na czarno. Do tego drewniane wieszaki koła, ławeczka z miękkim siedziskiem. Skrzynkę rozdzielczą sprytnie zakryliśmy dużą ramą z plakatem. Pozostała nam do wstawienia szafa. W grę wchodziła tylko na wymiar. Dlaczego? Już tłumaczę.

Na wymiar, poproszę!

Przede wszystkim chciałam maksymalnie wykorzystać małą przestrzeń. Tu nie pomogą gotowce ze sklepu. Poza tym, zależało mi na tym, aby w jednym miejscu szafa idealnie licowała się ze ścianką obok, tak aby była wręcz przedłużeniem  tej ściany. W przedpokoju mamy też piec gazowy z milionem rur i rozdzielacz podłogowego ogrzewania. Nie wspominając już o tym, że do tej pory nie mieliśmy miejsca, aby przechowywać np. odkurzacz, wiadro z mopem. Samego miejsca na okrycia wierzchnie i obuwie też nam brakowało.

Zaprojektuj on-line

Na pomoc przyszedł nam sklep internetowy meble.pl, gdzie możemy zaprojektować każdy mebel sami! Początkowo trochę niepewnie podeszłam do tematu. Bez fachowca? Taka samowolka? Okazało się, że mój niepokój był zupełnie niepotrzebny. Do dyspozycji mamy proste narzędzie z wizualizacją, wiec zaprojektowanie mebla staje się banalnie proste i szybkie. Najpierw wybieramy mebel, a później interesujący nas model. Reszta też zależy od nas. Szeroki wybór kolorów, szuflady, półki, relingi, szafy przesuwne i zawiasowe, z uchwytami lub otwierane naciskiem etc. Program na bieżąco informuje nas o cenie, więc możemy kontrolować koszty.

Jak wyglądają nasze szafy?

Pamiętajcie, żeby wybrać szafę, która wam sprawdzi się w codziennym życiu. Każdy ma inne wymagania i potrzeby, a także wnętrze. U nas obie szafy są w kolorze jasnej szarości. Skorzystaliśmy z opcji otwierania naciskiem (tip-on), bez uchwytów. Po pierwsze, jest to bardzo wygodna funkcja, a po drugie wizualnie zależało mi na tym, aby szafy były gładkie, bez zdobień, uchwytów etc. i wtapiały się we wnętrze. Pierwsza szafa ma miejsce na wieszaki oraz półki, a druga jest typowo gospodarcza. Znalazło się miejsce nawet na wózek Klary i rowerek!

Jak oceniamy zakup?

Bardzo podoba mi się proces wyboru szafy na meble.pl. Mogę przez internet zaprojektować taki mebel, o jakim marzę. Ode mnie zależy jakie będzie mieć wymiary, kolor, wyposażenie. Co więcej, nie potrzebuję osób trzecich, bo samo narzędzie do projektowania jest banalnie proste. Dodatkowo, w przypadku jakichkolwiek pytań mogę albo zatelefonować na infolinię albo skorzystać z napisania wiadomości od razu z poziomu strony. Meble przyjeżdżają umówionym wcześniej transportem. Paczki są dokładnie zabezpieczone. Dołączona jest instrukcja, więc i składanie szaf było bardziej intuicyjne. Jeżeli mamy do czynienia z wielkogabarytowymi meblami (tak, jak u nas) to warto, aby przy składaniu (przenoszenie, obracanie) były dwie osoby. Czasami okres oczekiwania jest dłuższy, ale informowani jesteśmy o tym podczas składania zamówienia. Chodzi o to, że niektóre z materiałów mogą nie być dostępne od ręki.

Co istotne, obie szafy dodatkowo wzmocniliśmy przytwierdzając je do ścian z uwagi na bezpieczeństwo dziecka. Jesteśmy wyczuleni na tym punkcje i wolimy, żeby coś 10x bardziej się trzymało ścian. Sami również podjęliśmy się wycięcia płyt jednej z szaf z uwagi na zabudowę pieca. Podejrzewam, że nie byłoby problemu z aż taką personalizacją mebla, ale jednak woleliśmy to zrobić na miejscu 🙂 Cieszę się, że wreszcie nasz przedpokój nie tylko wygląda ładnie, ale jest jednocześnie bardzo funkcjonalny. A co wy sądzicie?

5 myśli nt. „Szafa na wymiar – jak i gdzie zaprojektować idealny mebel

 1. Robert Grzelczyk

  Podoba mi się takie podejście do klienta – wszystko może dopasować do siebie i jeśli rzeczywiście wszystko jest dobrej jakości to takie zamówienia pewnie będą coraz częstsze, bo sieciówkowe rozwiązania coraz rzadziej nam odpowiadają. Teraz całość prezentuje się u Was naprawdę fantastycznie 🙂

  Odpowiedz
 2. Lucy

  Cześć, czy nadal jesteś zadowolona z szafy po kilku miesiącach?
  drzwi są stabilne etc? nic się nie dzieje z szafą?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.