Miesięczne archiwum: Wrzesień 2022

Oszczędność czasu podczas urządzania domu

Zakupy przez Internet

Pamiętam jak jeszcze kilka lat temu dosłownie wędrowałam od jednego do drugiego marketu budowlanego. Przeglądając ofertę, szukając inspiracji, kalkulując ceny. Istny koszmar, który trwał tygodniami zanim wybrało się coś sensownego. Nasz dom urządzam w całkowicie inny sposób – przez Internet. Niezaprzeczalnie jest to niesamowita oszczędność czasu, ale także elastyczność. Zasiadam przed ekran komputera, kiedy tylko chcę, bez względu na godziny zamknięcia danego sklepu. W tym samym czasie mam możliwość porównywania produktów, ich cen, a także zestawiania ich z inspiracjami. 

Gdzie szukać inspiracji

Wiecie pewnie doskonale, że jestem człowiekiem papieru. Oznacza to, że prócz terminarza online zawsze noszę przy sobie poręczny kalendarz. Robiąc notatki także najczęściej używam ołówka i kartki papieru. Do niedawna za jedyne słuszne źródło inspiracji uważałam magazyny wnętrzarskie. Ta idea była we mnie mocno ugruntowana, bo już z dzieciństwa pamiętam piętrzące się stosami kolorowe gazety wnętrzarskie, które od zawsze zbierała moja mama. Czy to oznacza, że w ogóle nie kupuję magazynów? Oczywiście, że nie, lecz pełnią one rolę bardziej relaksu przy kawie niż sposobu na poszukiwanie inspiracji.

Niezaprzeczalnie największą bazą inspiracji jest Internet, ale co to właściwie znaczy? Gdzie dokładnie szukać natchnienia? Dobrą bazą będą oczywiście blogi, gdzie najczęściej znajdziemy fotografie z różnych perspektyw, z opisem, a także opinią na dany temat. Dla tych, którzy są ewidentnie wzrokowcami świetnie sprawdzi się Instagram, ze swoją opcją dodawania postów do ulubionych. Na podobnej zasadzie działa Pinterest, gdzie możemy gromadzić potężne zbiory inspiracji. 

Moje odkrycie

Jednak chciałabym zwrócić uwagę na świetną hybrydę: sklep i portal w jednym. Dzięki temu, szukając danych produktów, możemy znaleźć ich odzwierciedlenie na realnych fotografiach, pięknie zaprojektowanych wnętrz. Moim odkryciem jest strona https://domni.pl/. Jak to działa? Możemy przejść od razu do działu np. Galeria wnętrz albo Magazyn, gdzie od razu znajdziecie nie tylko garść istotnych informacji, ale także odpowiedzi na wszelakie pytania, a dodatkowo wasz wzrok przykuję przepiękne fotografie wnętrz. Druga opcja, to dział Sklep, gdzie za pomocą wielu opcji, a także dobrze zastosowanych filtrów, jesteście w stanie znaleźć dokładną bazę produktów, którymi jesteście zainteresowani. Jeśli juz odnajdziecie wymarzony produkt, to możecie zobaczyć go jak prezentuje się we wnętrzu. Sama strona jest bardzo intuicyjna, więc nie ma problemu w poruszaniem się, a wybieranie produktów jest znacznie przyjemniejsze.

Na co zwracać uwagę przy wyborze sklepu internetowego 

Z wyborem sklepu internetowego jest bardzo podobnie jak w przypadku sklepu stacjonarnego. Na co zwracamy uwagę? Na bogatość oferty, dostępność, sposób wyeksponowania produktów, poziom uprzejmości obsługi sklepu etc. A jak to wygląda w przypadku sklepów internetowych? Dla mnie kluczowym wskaźnikiem jest przejrzystość strony. Jeśli mam urządzać swój dom online, to muszę czuć się pewnie na stronie internetowej. Zależy mi na tym, aby nagłówki były czytelne, aby poruszanie się po stronie było intuicyjne. Dodatkowo, jako klient chcę być od razu poinformowana o dostępności danego artykułu oraz czasie dostawy. Cieszę się, że to wszystko znalazłam na portalu Domni. Dodatkowo było dla mnie ważne, aby sama dostawa była darmowa. Bardzo nie lubię, gdy sklepy uzależniają koszty dostawy od ilości zamawianego materiału. Niestety częstą praktyką jest wzrost cen wraz ze wzrostem ilości artykułów w koszyku. Całe szczęście tutaj udało mi się tego uniknąć.

Prawa zamawiającego – odstąpienie od umowy, reklamacja

To co pewnie zniechęca pewną grupę osób przed zakupami w internecie to ryzyko, że coś pójdzie nie tak, a nasze prawa, jako zamawiającego nie zostaną uwzględnione albo już z góry zostajemy poinformowani o ich braku. Dla mnie czymś naturalnym jest, że gdy urządzamy dom nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego. Wymarzona wanna w rezultacie może okazać się zbyt duża albo wybrane płytki jednak w naszej łazience nie prezentują się dobrze w naturalnym świetle. Toteż czytajmy, sprawdzajmy przed zakupem jakie są nasze prawa. W Domni jest możliwość zwrotu produktu do 14 dni od jego otrzymania, bez podania przyczyny. Oczywiście reklamacje także są możliwe i chociaż okres gwarancyjny określany jest przez samego producenta, to już sam proces reklamacji jest banalnie prosty i w praktyce oznacza wysłanie wiadomości email do Domni. Sami widzicie, jeśli zweryfikujemy pewnie informacje  na samym początku, to możemy być spokojni, że nasze zakupy zakończą się trumfem, nawet w przypadku np. zwrotów.

Dodatkowe profity  – projekt łazienki

A teraz mam dla was coś ekstra. Znacie ten moment, gdy w głowie macie jakąś wizję wnętrza, a przechodząc do ich realizacji, czyli robienia zakupów nagle nastaje pustka? Nie jesteście przekonani co do efektu finalnego, macie problem z dobraniem odpowiednich baterii, ułożenia płytek? Mam dla Was rozwiązanie. Domni oferuje wykonanie takiego projektu, a jego realizacja następuje już po 5 dniach od momentu zaksięgowania opłaty (kwota 500 zł). Aby zamówić taki projekt wystarczy kliknąć Zamów projekt na dolnym pasku strony i uzupełnić krok po kroku potrzebne informacje. 

Sami widzicie, że wykończenie domu lub remont mieszkania nie muszą oznaczać wielogodzinnych spacerów po marketach budowlanych. Od tej pory możecie w dowolnym momencie dnia poszukać inspiracji, znaleźć produkty, a nawet zamówić projekt łazienki. Kilka kliknięć, a pod waszym domem znajdzie się kurier 🙂 A wy na spokojnie możecie zaplanować wolny weekend bez marnowania czasu.

Wpis powstał we współpracy z Domni.pl