Miesięczne archiwum: Lipiec 2020

Wózek dziecięcy – jak sprawuje się po ponad roku używania?

Dlaczego właśnie TEN?

Wybierając wózek dla Klary szukaliśmy opcji 2w1 (gondola + spacerówka). Zależało nam, aby wózek był solidnie wykonany, wygodny dla dziecka…ale też ładny. Postawiłam na klasyczną czerń, bo to wybór ponadczasowy, ale też idealny dla obu płci. Dzięki temu, jeśli w przyszłości Klara doczeka się brata, to nie będzie problemu z wykorzystaniem tego samego wózka 🙂

Jeśli ciekawi jesteście recenzji wózka NUNA MIXX2 w wersji z gondolą, koniecznie zajrzyjcie do wpisu, który ukazał się ponad rok temu na blogu. A tymczasem, kilka cennych informacji na temat spacerówki (mamy kolor Caviar).

Co wyróżnia go od innych?

Rozkładane oparcie (aż w 5 stopniach)

Dość szybko przeszliśmy z gondoli na wózek spacerowy. Klara nie czuła się komfortowo leżąc w gondoli, w której praktycznie nic nie widziała. Całe szczęście, naszą spacerówkę można rozłożyć na płasko, więc nawet maluszek może w niej jeździć. Dodatkowym plusem jest łatwy (i nieinwazyjny) sposób rozkładania oparcia. Jeśli dziecko nagle zaśnie podczas spaceru, możemy szybko rozłożyć maksymalnie oparcie, bez stresu, że maleństwo się przebudzi. Plusem (szczególnie na samym początku) jest też ustawianie siedziska przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Starsze dziecko czerpie radość z podziwiania świata, ale młodsze zdecydowanie woli mieć rodzica w zasięgu wzroku.

Solidna rama

Chociaż używaliśmy ramy już wcześniej, wpinając do niej gondolę, to nadal działa bez zarzutu. Wózek można szybko złożyć. Ma regulowaną wysokość uchwytu. Hamulec tylny jest porządnie wykonany, nie zacina się. Do tego duże, piankowe koła nadają się na spacer nie tylko po równym chodniku, ale też w mniej sprzyjających warunkach (np. w lesie). Ich rozmiar nie jest wielkim problemem, bo nawet jeśli nasz bagażnik nie jest ogromny, to raz-dwa można je zdemontować na czas podróży samochodem. Ponadto, po złożeniu wózka możemy go „ciągnąć” jak walizkę. To dobre rozwiązanie jak na jednej ręce trzymamy dziecko i musimy się przemieścić z maluchem.

Wygoda dla dziecka

Siedzisko sprawia wrażenie bardzo wygodnego. Jest przyjemne w dotyku, a to ważne jeśli wybieramy się na długi spacer. Co więcej, do kompletu dostajemy śpiworek. Podnóżek jest regulowany, a barierka ochronna ma ręcznie wyszyte akcenty.

Pogoda nam nie straszna! 

Gdy niespodziewanie podczas spaceru zacznie padać-wystarczy użyć przezroczystej folii przeciwdeszczowej. Natomiast, jeżeli chcemy uchronić dziecko przed słońcem możemy rozsunąć maksymalnie daszek. Dziecku nie będzie zbyt gorąco, bo wózek został wyposażony także w siateczkowe okienko z funkcją wentylacyjną. Z takim wózkiem bez wahania możemy udać się na zakupy i nie dość, że nie musimy obawiać się pogody, to jeszcze nie wrócimy obładowani w reklamówki zawieszone na ramieniu. Bowiem wózek ma WIELKI kosz na zakupy, do którego zmieścimy dosłownie wszystko!!

Czy ponowie zdecydowalibyśmy się na ten model?

Bez wątpienie-TAK! To chyba najlepsza rekomendacja z możliwych. Ale faktycznie, gdybyśmy musieli jeszcze raz podjąć decyzję w kwestii wyboru wózka (zarówno gondoli jak i spacerówki), to ponownie zdecydowalibyśmy się na markę NUNA.