Miesięczne archiwum: Sierpień 2015

Zainwestuj w INTELIGENTNY DOM

Przyznam się Wam szczerze,  że wychodząc z domu zawsze się wracam, aby sprawdzić czy napewno wyłączyłam żelazko lub/i prostownicę ( no dobra, 98 razy na 100 wyjść :-)). Nie obchodzi mnie to, że podobno nie powinno się zawracać, bo to przynosi pecha. U mnie działa to odwrotnie…bo przynajmniej mam okazję wyłączyć za drugim razem nieszczęsne urządzenie. Próbowałam metody mówienia na głos „tak, wyłączyłam żelazko”, ale moja skleroza również działa na tym polu i zapominam o tym magicznym zdaniu…

Nie mam lekko także przed snem. Zawsze sprawdzam czy drzwi są napewno zamknięte na wszystkie możliwe zamki. Nie obchodzi mnie, że mąż ochoczo przekonuje, że sam sprawdził…:-)

 Ciągły pośpiech nie ułatwia życia. Szybka kawa przed pracą czy gotowanie obiadu na ostatni moment przed wyjściem z domu może skutkować pozostawieniem na gazie zupy. 

Jak niebezpieczna może być woda przekonałam się zaraz po przeprowadzce do nowego mieszkania. Podczas robienia prania zalało mi kuchnię. Całe szczęście razem z mężem byliśmy wtedy w domu i udało nam się zapanować nad sytuacją. W rezultacie nie ucierpiało ani nasze mieszkanie ani mieszkanie sąsiadów 🙂


Jest jednak rozwiązanie, które może pomóc każdemu z nas.

Co zrobić, aby zapanować nad naszym domem? 
Stwórz INTELIGENTNY DOM.
Co to takiego?
Inteligentny Dom to nic innego jak centrum zarządzania domem. Jest dostępny na wyciągnięcie ręki, bo możesz nim sterować nawet z poziomu swojego smartfona. 
Co możesz zyskać?
– podczas Twojej nieobecności możesz zdalnie włączać/wyłączać światło oraz wszystkie urządzenia podłączone do przełącznika;
– wiesz, kiedy otworzyły się okna lub drzwi;
– czujnik ruchu informuje Cię, kiedy wykryje zagrożenie;
-masz możliwość monitorowania co robi Twoje dziecko lub niania, gdy jesteś poza domem;
– dzięki czujnikom otrzymujesz informację SMS albo mejlem o zalaniu bądź pożarze Twojego mieszkania;
– wreszcie możesz poczuć się bezpiecznie;

Przestań się zadręczać niepotrzebnymi pytaniami. Dowiedz się więcej na temat rozwiązań, które proponuje firma Orange KLIK

Zadbaj o swój dom z 

Powakacyjne szaleństwo | Craziness after holidays

Witajcie Kochani…po chyba najdłuższej przerwie w historii bloga 🙂 Musicie nam wybaczyć , bo wakacje i piękna pogoda nie pozwalają nam przesiadywać przed komputerem. 
Ostatnie dni spędziliśmy z mężem w Juracie. To był cudowny czas. Wróciłam wypoczęta, opalona i przejedzona goframi (które uwielbiam!). Obawialiśmy się wszechobecnego „parawaningu„, ale takie rzeczy nie mają miejsca w Juracie 🙂 
W międzyczasie, kiedy ja wylegiwałam się na leżaku do domu napływały hurtowo…paczki 🙂 Nastawcie się na mnóstwo nowości, które będę starała się dozować na kolejne wpisy.
Po przyjeździe zaliczyłam także wyjazd do Ikei (wciąż czekam na nowy katalog…macie już?). Taboret w neutralnym kolorze z pierwszego zdjęcia właśnie tam upolowałam 🙂 Nowa kolekcja na plus!
Koniec tej gadaniny. Zapraszam Was na zdjęcia. Ewelina
***
Hello everyone… after probably the longest break in the history of the blog 🙂 You must forgive us, because of holidays and beautiful weather we couldn’t stay at home in front of a computer.
Last days I spent with my husband in Jurata. It was a wonderful time. I came back rested, tanned and full of waffles (which I love!). We were worried about the „parawaning” ( how to say it in english? maybe „screening”?:)) but in Jurata it doesn’t exist 🙂
In the meantime, when I was lying on a beach…packages were coming my home.
After arrival, of course I ran to Ikea (I’m still waiting for the new catalogue! ). I bought a stool in a neutral color 🙂 New collection is so great!!
Ok, I have to stop talking 🙂 Let’s go. Photos are waiting 🙂 Ewelina

Potrzebujemy POMOCY!

Kochani! Bierzemy udział w konkursie, w którym liczą się Wasze głosy!  Wystarczy wejść na stronię http://kdcmeble.com/pl/info/konkurs ,zalogować się przez konto na Facebooku bądź Google+ i oddać głos na Sisters About 🙂
Każdego dnia można oddać JEDEN głos! Liczymy na Waszą pomoc! 
***
We take part in competition and we need your votes! You should only enter a website http://kdcmeble.com/pl/info/konkurs, log in Facebook or Goodle+ and vote !
You can vote only one time per day. 

Organizacja szafy | Closet organisation

Nie wiem jak u Was, ale u mnie wywracanie domu do góry nogami nie następuje tylko w okresie świątecznym. Zwykle pod koniec sierpnia biorę się za porządki w szafach. Kilka lat temu porządki te były związane z rozpoczynającą się szkołą we wrześniu. Chciałam „porządnie” rozpocząć rok szkolny więc układałam kolorystycznie pisaki, od linijki w szufladzie leżały zeszyty a ubrania były ułożone w kosteczkę i czekały na swój dzień po letnich wyprzedażach. 
Dalej trzymam się zasady letnich porządków. To też dobry czas na przegląd szafy i oddanie w dobre ręce ubrań, w których się nie pokazaliśmy tego lata. Nie lubię przechowywać rzeczy, w których nie chodziłam przez jeden bądź dwa sezony. 
Dzisiaj mam dla Was kilka inspiracji „ładu w szafie”. Pamiętajcie, aby maksymalnie wykorzystywać przestrzeń. Kupując szafy pod sam sufit mamy gwarancję, że więcej pomieści. A jeżeli takiej nie mamy? Nic straconego, wystarczy położyć na niej ładne pudełka, w których możemy schować np. cieplejsze bluzy. Oprócz tego koszyki, wieszaki i inne organizatory…A Wasza szafa będzie wyglądać  perfekcyjnie 🙂
Jeżeli chcecie zobaczyć moje szafy po małym liftingu-dajcie znać 🙂
***
I don’t know what habits do you have,but I like doing big cleaning not only during Christmas time. At my home it is  a big summer-cleaning. Usually in second part of August I do for example  wardrobe orgnisation. A few years ago, these orders were associated with starting school in September. Markers were in order, notebooks were in order, clothes were wainting for „coming out” after the summer sales…and of course they were in order, too 🙂

A big summer-cleaning it’s a perfect moment to review the closet and put in good hands clothes in which we didn’t show this summer. I don’t like keeping trousers, jumpers, shirts etc. in which I didn’t go for one or two seasons. Today I have some inspirations for you. Remember to use all space in your wardrobe. You can buy a wardrobe up to the ceiling. But if you have a lower one, it is not a problem. You can buy some extra boxes and put them on your closet. Additionally baskets, hangers and other organizers…And your wardrobe will look perfect! 🙂

If you want to take a look of my wardrobes after „lifting”- let me know!:-)

 Szafy na wymiar znajdziecie tutaj http://www.indecotrojmiasto.pl/

Wszystko, czego potrzebujesz tego lata | You need it this summer

 Lato to czas, gdy zakładamy lekkie ubrania, a nasz dom przybiera bardziej wakacyjny wygląd. Dzisiaj mamy dla Was kilka propozycji jak stworzyć wakacyjny „look” również w domu. Lazurowe dodatki, piaskowa torebka czy złote kolczyki-tego potrzebujecie tego lata!:-)

Summer…is this moment, when we can wear light clothes and our house has more holiday climate. Today we have some tips how to create a summer look also at home. Azure accessories, a sandy bag or gold earring- this is all you need!
buty NIKE znajdziesz tu: http://www.butydobiegania.pl/

Sposób na dekorację stołu: inspiracje + DIY | TABLE DECORATION: INSPIRATION + DIY

Organizowanie spotkań dla przyjaciół i rodziny to nie tylko pyszne jedzenie. Aby dobrze przyjąć gości musimy zadbać przede wszystkim o wystrój stołu. Nie musimy kupować drogich dodatków, aby nasz stół wyglądał bajecznie. Wystarczy odrobina inspiracji i już 🙂 Serwisy obiadowe czy zestawy kawowe najlepiej jak są w klasycznej bieli, pozwoli to nam na większą wariację wokół. 
Kwiaty, kwiaty, kwiaty! Nie warto od razu biec do kwiaciarni. Dobrą (i zdecydowanie tańszą) alternatywą w lecie jest pozrywanie kwiatów w okolicach domu. 
To organize meeting for friends and family you need not only delicious food. First of all, we have to take care about setting up the table. We shouldn’t buy expensive ornaments to our table looks fabulous. Just a little bit of inspiration and voilà! White lunch dishes allow us to have more variation around. 

Flowers, flowers, flowers! We don’t have to run to the florist. A good ( and definitely cheaper) alternative in the summer is picking flowers around the house.
Stare butelki czy słoiki będą świetnie wyglądać ozdobione koronką lub prostym sznurkiem.
Old bottles and jars will look great decorated with lace or a simple string.

Kolejny pomysł to nie tylko propozycja na „kinder party” ale mogę się założyć, że na imprezę wśród przyjaciół również się sprawdzi. Malowany, jednorazowy obraz albo arkusz szarego papieru, czarny marker i gotowe 🙂
Fajnym dodatkiem będą też podkładki pomalowane farbą tablicową, na których możemy umieścić np. imię gościa. 
Another idea is not only a proposition for a ‚kinder party”. I can bet with you- you can use it during a party with your friends. Really! It will be perfect! We need only a single use tablecloth or a sheet of paper and a black marker. 

Good idea is also a place mat painted with black colour, on which you can white a guest’s name. 
I coś typowo dla dzieci. Ma być kolorowo, radośnie i słodko! Pomocne mogą być papierowe talerze oraz plastikowe kubki. Do tego kolorowe serwetki, kilka ulubionych zabawek dziecka, bajeczne przekąski i przyjęcie gotowe!
And something typical for children. It has to be colorful, joyful and sweet! Paper plates and plastic cups may be helpful. Additionally, colourful napkins, a few favourite yoys, fabulous snacks and it’s ready! 

A na koniec kilka DIY. 
Finally, a few ideas of DIY.
Dekoracyjna kula ze styropianu przyozdobiona papierowymi kwiatuszkami.
Decorative ball made of styrofoam with paper flowers.

Sposób na serwetkę z kieszonką, do której możemy włożyć np. świeże kwiaty.
Napkins with pockets for flowers etc. 

Białe, proste klatki. Jesienią umieszczam w nich szyszki, a latem? Idealne będą polne kwiaty, prawda?:)
White birdcages. During autumn you can put into them cones, but in summer for example field flowers. 

Pokój dla dzieci: INSPIRACJE | Kids’ room: INSPIRATION

Całkiem niedawno pokazywałam Wam propozycje urządzenia pokoju dla dziecka z meblami Black Red White. Zaproponowałam pokój w neutralnych barwach, tak aby pasował do dziecka w każdym wieku. Wyraźnym akcentem był kolor żółty, który w takich wnętrzach sprawdza się doskonale. Dzisiaj przygotowałam kilka zdjęć, które mogą być dla Was inspiracją. A jak Wy urządziliście lub jakie macie plany na zaaranżowanie pokoju dla swojej pociechy? 🙂
Recently I showed you ideas for a kids’ room with furniture from Black Red White shop. I offered a room in neutral colors for children of all ages.  I think, you can go crazy with yellow, which is perfect element in every room. Today, I prepared some pictures, which can be an inspiration to you. Necessarily, tell me about your ideas:)

14 pomysłów na łazienkę | 14 ideas for your bathroom

Remont łazienki bywa trudny. Zdajemy sobie sprawę, że raczej wielkich metamorfoz nie będziemy przeprowadzać każdego roku. Dlatego ważne jest, aby nasza upragniona łazienka cieszyła nasze oko przez lata. Jak to zrobić? Najlepszym rozwiązaniem są klasyczne płytki, w neutralnych barwach. Dzięki temu, możemy pozwolić sobie na odrobinę kolorowego szaleństwa na ścianach, ponad płytkami. Problemem są często kaloryfery łazienkowe, ale pamiętajmy, że mogą posłużyć jako ozdoba, gdy przemalujemy je na czarno, złoto etc. Istotne są także dodatki, które nadają wnętrzu klimat. 
A my mamy dla Was 14 propozycji urządzenia łazienek. Dla każdego coś się znajdzie 🙂 Koniecznie dajcie znać, która z propozycji spodobała Wam się najbardziej! Buziaki!
We know, metamorphosis of barhroom can be difficult. You don’t make it every year, aren’t you? So, it is important to create a special bathroom, which will be pretty and functional over the years. How to do it? We have some ideas. The best solution is a classic tiles in neutral tones. In this way, we can afford a little bit of color on the walls. Often radiators can be a big problem, but remember-you can repaint it. Gold or black will be perfect! Let’s take a look at our 14 ideas for lovely bathroom. Let me know which of the proposition you liked the most.. Kisses! 
1
2

3

4

5

6

7

8

9

10

11
12

13

14

HOME & LIFESTYLE #2

Kilka dni temu zaczął się nowy miesiąc. Co to oznacza? Czas na publikację drugiego wpisu z serii HOME & LIFESTYLE, czyli zbiór łupów zakupowych do domu, propozycje ciekawych książek, wpisów na blogach, a także gadżetów i kosmetyków. Totalny MISZ-MASZ! Zaczynamy? 🙂
___________________________________________________________________
Już wiecie od mojej Mamy, że w Bytomiu w zeszłą sobotę miał miejsce targ staroci. Mama miała szczególne zadanie-znalezienie białego, metalowego taboretu, rodem z gabinetu lekarskiego. Zadanie wykonane! Ba! Mało tego, udało się jej utargować całkiem fajną cenę 🙂 Brawo Mama!

Kwiaty to w naszym domu temat tabu. Nie jestem romantyczką, która mdleje na widok bukietu czerwonych róż. Jedynie od czasu do czasu skuszę się na goździki…ale jeśli wytrzymają dobę, to możemy świętować. A wszystko za sprawą naszego kota, który jest urodzonym florystą i rozkłada kwiaty na części pierwsze. Dlatego moje zbiory kwiatowe kończą się na takich kwiatach doniczkowych, jak możecie zobaczyć poniżej. Chociaż z kaktusa i tak ziemia była wykopana…:D

Biały, skandynawski słój z drewnianym wieczkiem marki Kitchen Craft doskonale sprawdzi się jako pudełko np. na cukierki. Oczywiście upolowany w Tk Maxx 🙂

Uwielbiam Mateusza Grzesiaka, więc w mojej biblioteczce nie mogło zabraknąć jego najnowszej książki 100HAPPYDAYS. Polecam każdemu! Idealnie sprawdza się o poranku, zaraz po przebudzeniu. Pozwala dostrzec szczęśliwe momenty w naszym życiu i pozytywnie nastraja od samego rana. 

Druga pozycja to „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń” słynnego Nick’a Vujicic’a. Świetnie napisana! Chociaż opisuje trudności w codziennym życiu, to zarazem dostarcza mnóstwo pozytywnej energii. 

I kilka kosmetycznych MUST HAVE i nowości.  Podkład i puder REVLON posiadam od kilku miesięcy. To chyba pierwszy podkład, po który regularnie sięgam, gdy kończy mi się opakowanie. Natomiast cienie NAKED2 Urban Decay odkrywam na nowo. Zwykle robię czarną kreskę eyeliner’em i na tym koniec, ale gdy skusiłam się na sztuczne rzęsy-kreska poszła na bok i z przyjemnością maluję się cieniami w neutralnych kolorach. Cała paleta zachwyca!

Szamponu suchego używam sporadycznie, najczęściej pod koniec dnia, gdy chcę odświeżyć swoje włosy. Nigdy nie zwracałam uwagi na markę i kupowałam tylko te w dobrej cenie. Gdy zobaczyłam kolorowe opakowania szamponów Batiste– nie mogłam się powstrzymać. Pachną obłędnie! 
Małe, zielone cudo to puder stylizujący taft, który zwiększa objętość. Sprawdza się na większe wyjścia 🙂
I perfumy… jestem okropnie wybredna jeżeli chodzi o zapachy. Mam swoje dwa ulubione: Si – Armaniego oraz Pradę Infusion. Teraz zakochałam się w Chloe :-)!

Jeżeli szukacie specjalistycznych produktów np. do włosów, to zajrzyjcie tutaj => http://www.realbeauty.pl/