Miesięczne archiwum: Październik 2019

Domowe biuro w stylu scandinavian boho

Scandinavian boho

Mówi się, że „kobieta zmienną jest” i coś w tym jest, bo sporo wytrzymałam bez pędzla i wiaderka z farbą niespełna rok…Ale zacznijmy od początku. Gdy zeszłej jesieni wprowadzaliśmy się do naszego wymarzonego mieszkania zadecydowaliśmy, że będzie ono jasne i przytulne. Większość ścian pokryta została bielą, tylko w niektórych miejscach dodaliśmy szare akcenty. Inaczej było z kącikiem biurowym. Tu od samego początku marzyło mi się szaleństwo. Miejsce to służy do pracy, więc szczególnie musi być dopieszczone, aby ślęczenie przy komputerze owocowało w kreatywne projekty. Dlatego pomalowałam ścianę na różowo.

A co mąż na to?

Pewnie zastanawiacie się, co na to drugi domownik, który także zasiada tutaj do pracy? Zamawiając farby, pokrótce opowiedziałam o mojej wizji pudrowego różu na jednej ze ścian. Usłyszałam „ok”. Po kilku tygodniach, gdy stos wiaderek z farbą piętrzył się w kącie mieszkania, Bartek dostrzegł TEN róż. Wtedy dotarło do niego, że ściana w naszym domowym biurze rzeczywiście będzie trochę „babska”. Czy skakał z radości? Nie… ale w zakresie aranżacji wnętrz mam dużą swobodę, więc jakoś to „przełknął”.

Gdy on wsiada na motor, ja łapię za pędzel…

Każdemu powinno zależeć na spokoju i zadowoleniu drugiej połówki, prawda? Nie chciałam Bartka niepokoić. Najpierw ten róż, a teraz niespełna rok i znowu farba, folie zabezpieczające, taśmy, pędzle. Nie jestem sadystką. Wiedziałam, że planuje dwudniowy wypad z chłopakami na motorach. Wiedziałam, że może mi się trochę nudzić. Wiedziałam też, że kilka dynamicznych ruchów wałkiem i będę cieszyć się nowym kolorem w biurze.

Kolor na teraz

Efekt końcowy bardzo nam się spodobał. Świetnie zgrywa się z szarą komodą, która stoi na ścianie obok. To też barwa przy której dobrze się pracuje. Jedni uważają, że w biurze sprawdzą się energetyczne kolory typu żółć, pomarańcz. Inni biorą pod uwagę tylko biel. A ja uważam, że można zaszaleć, co jedynie usprawni naszą pracę.

Jestem ciekawa jak wygląda Wasze miejsce do pracy? Macie wydzieloną taką przestrzeń? A może w grę wchodzi jedynie osobny pokój, z drzwiami i możliwością totalnego wyciszenia? Są może też tacy, którzy nie przywiązują do tego wagi i wystarczy wam mały blat biurka, gdzie rozkładacie się z laptopem?