Domowe biuro w stylu scandinavian boho

Scandinavian boho

Mówi się, że „kobieta zmienną jest” i coś w tym jest, bo sporo wytrzymałam bez pędzla i wiaderka z farbą niespełna rok…Ale zacznijmy od początku. Gdy zeszłej jesieni wprowadzaliśmy się do naszego wymarzonego mieszkania zadecydowaliśmy, że będzie ono jasne i przytulne. Większość ścian pokryta została bielą, tylko w niektórych miejscach dodaliśmy szare akcenty. Inaczej było z kącikiem biurowym. Tu od samego początku marzyło mi się szaleństwo. Miejsce to służy do pracy, więc szczególnie musi być dopieszczone, aby ślęczenie przy komputerze owocowało w kreatywne projekty. Dlatego pomalowałam ścianę na różowo.

A co mąż na to?

Pewnie zastanawiacie się, co na to drugi domownik, który także zasiada tutaj do pracy? Zamawiając farby, pokrótce opowiedziałam o mojej wizji pudrowego różu na jednej ze ścian. Usłyszałam „ok”. Po kilku tygodniach, gdy stos wiaderek z farbą piętrzył się w kącie mieszkania, Bartek dostrzegł TEN róż. Wtedy dotarło do niego, że ściana w naszym domowym biurze rzeczywiście będzie trochę „babska”. Czy skakał z radości? Nie… ale w zakresie aranżacji wnętrz mam dużą swobodę, więc jakoś to „przełknął”.

Gdy on wsiada na motor, ja łapię za pędzel…

Każdemu powinno zależeć na spokoju i zadowoleniu drugiej połówki, prawda? Nie chciałam Bartka niepokoić. Najpierw ten róż, a teraz niespełna rok i znowu farba, folie zabezpieczające, taśmy, pędzle. Nie jestem sadystką. Wiedziałam, że planuje dwudniowy wypad z chłopakami na motorach. Wiedziałam, że może mi się trochę nudzić. Wiedziałam też, że kilka dynamicznych ruchów wałkiem i będę cieszyć się nowym kolorem w biurze.

Kolor na teraz

Efekt końcowy bardzo nam się spodobał. Świetnie zgrywa się z szarą komodą, która stoi na ścianie obok. To też barwa przy której dobrze się pracuje. Jedni uważają, że w biurze sprawdzą się energetyczne kolory typu żółć, pomarańcz. Inni biorą pod uwagę tylko biel. A ja uważam, że można zaszaleć, co jedynie usprawni naszą pracę.

Jestem ciekawa jak wygląda Wasze miejsce do pracy? Macie wydzieloną taką przestrzeń? A może w grę wchodzi jedynie osobny pokój, z drzwiami i możliwością totalnego wyciszenia? Są może też tacy, którzy nie przywiązują do tego wagi i wystarczy wam mały blat biurka, gdzie rozkładacie się z laptopem?

 

8 myśli nt. „Domowe biuro w stylu scandinavian boho

 1. Magdalena

  Świetny dobór koloru, idealnie pasuje do reszty wystroju! Słyszałam, że dodatki w kolorze metalu mają być teraz coraz bardziej modne, tym bardziej podoba mi się lampka na stole. Pozdrawiam i czekam na kolejne wpisy 🙂

  Odpowiedz
 2. Daria

  Podoba mi się kolor ścian. Może dlatego, ze mam podobny u siebie w sypialni. W całym domu mam ściany pomalowane na kolor biały, jednak w sypialni miałam ochote na coś innego. Pomyślalam o zieleni i na początek chciałam dać pistację, potem jednak postawiłam na szałwie i byl to bardzo dobry wybór. Kolor jest spokojny, jednocześnie pasuje do niego bardzo wiele innych kolorów (stawiam na styl boho i kolory ziemi).

  Na ścianach natomiast powiesiłam wiele plakatów z motywami roślinnymi. Jest to taka moja oaza spokoju, w której uwielbiam spędzać czas 🙂

  Odpowiedz
 3. WNS

  Bardzo ładnie to wygląda. Jedyne czego by mi brakowało to izolacji. Dla mnie miejsce pracy musi mieć możliwość zamknięcia.

  Odpowiedz
 4. Anna

  Dzień dobry, cudowne stanowisko do pracy, bardzo podoba mi się ta złota ramka nad biurkiem, czy zdradzi Pani gdzie została zakupiona? Pozdrawiam

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.